Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Facebook X (Twitter) LinkedIn
    Kuşak ve Yol
    • Kurumsal
      • Hakkımızda
      • Platformlar
        • Kuşak ve Yol Girişimi İşadamları Platformu
        • Kuşak ve Yol Girişimi Sivil Toplum Kuruluşları Platformu
        • Kuşak ve Yol Girişimi Yerel Yönetimler Platformu
        • Kuşak ve Yol Girişimi Medya Platformu
    • Kuşak ve Yol Girişimi

      Kısa Tarihi ve Üye Devletler

      8 Ocak 2024

      Kuşak ve Yol Girişimi Yatırım Projeleri

      1 Ocak 2024

      Finansman

      1 Ocak 2024
    • Haberler

      Çin Vergi Verileri: Yüksek Teknoloji ve Yapay Zekâ İmalatında Hızlı Büyüme

      22 Eylül 2026

      Çin, 2026-2030 Döneminde Tahıl Tedarik Zincirinde Gıda Güvenliğini Güçlendiriyor

      22 Eylül 2026

      Çinli T-Head’den Yeni Nesil Yapay Zekâ Çipi: Zhenwu V900 Tanıtıldı

      22 Eylül 2026

      Çinli Uzmanlardan Tıbbi İlki: Dev Pandanın Çarpık Çenesi Ortodonti ile Düzeltildi

      21 Eylül 2026

      2026 Dünya İmalat Kongresi: Akıllı Robotlar ve İHA’lar Sanayi Güvenliğini Dönüştürüyor

      21 Eylül 2026
    • Yayınlar
      1. Analiz
      2. İnfografik
      3. Rapor
      4. Röportaj
      5. Tümü

      Yapay Zekâ Soğuk Savaşı: Qwen3.8-Max, WAICO ve Kodlarla Çizilen Yeni Sınırlar

      6 Ağustos 2026

      Çin’in WAICO Girişimi: Küresel Güney’in Yapay Zekâ Yönetişimi

      4 Ağustos 2026

      Çin’in Yumuşak Gücü: Yönetimin İdeolojik Kodları

      28 Temmuz 2026

      Amerikan İstikrarsızlığı ve Çin’in Pragmatik Yükselişi

      21 Temmuz 2026

      Yeşil Enerji ve Kuşak ve Yol Girişimi

      24 Temmuz 2026

      Orta Koridor: Asya ile Avrupa arasındaki stratejik bağlantı

      20 Temmuz 2026

      Kuşak ve Yol Girişimi’nde Küresel Ulaşım Koridorları

      16 Temmuz 2026

      Dijital İpek Yolu: Küresel Dijital Bağlantının Yeni Dönemi

      14 Temmuz 2026

      Yeni Küresel Sistemin İnşasının Temel Dinamikleri Olarak Xi Jinping’in Dört Girişimi Raporu Yayında!

      5 Mayıs 2026

      Kuşak ve Yol Girişimi 2024 Yılı 1. Dönem Raporu Yayında!

      4 Kasım 2024

      Türkiye-Çin İlişkileri: Kuşak ve Yol İşbirliği Temelinde İnsanlık için Ortak Vizyon ve Stratejik İşbirliği Raporumuz Yayında!

      4 Kasım 2024

      Kuşak Ve Yol Girişimi Çerçevesinde Çin’in Güney Kafkasya Ülkeleriyle ilişkisi

      14 Haziran 2024

      CAICT, Araştırmacı Bingyi Yang: “Çin, Yapay Zeka (YZ) Gelişimine Büyük Önem Veriyor.”

      26 Mart 2025

      Astana Bilgi Teknolojileri Üniversitesi, Dr. Öğr. Üyesi Ainur Slamgazhy: “KYG Aracılığıyla Çin’in Küresel Sahnede Oynadığı Rol, Projenin Uluslararası İmajını ve Algısını Önemli Ölçüde Etkilemektedir.”

      12 Ekim 2024

      Pencab Üniversitesi, Prof. Dr. Rehana Saeed Hashmi: “Çin, Kuşak ve Yol Girişimi ile Stratejik Bir Vizyon Ortaya Koymuştur.”

      20 Eylül 2024

      PRCCSF Başkanı Khalid Taimur Akram: “Kuşak ve Yol Girişimi, farklı kültürler ve bölgeler arasında daha fazla anlayış ve işbirliğini teşvik ederek, katılımcı ülkeler arasında kültürel ve kişiler arası alışverişi kolaylaştırmıştır.”

      8 Mart 2024

      Yapay Zekâ Soğuk Savaşı: Qwen3.8-Max, WAICO ve Kodlarla Çizilen Yeni Sınırlar

      6 Ağustos 2026

      Çin’in WAICO Girişimi: Küresel Güney’in Yapay Zekâ Yönetişimi

      4 Ağustos 2026

      Çin’in Yumuşak Gücü: Yönetimin İdeolojik Kodları

      28 Temmuz 2026

      Yeşil Enerji ve Kuşak ve Yol Girişimi

      24 Temmuz 2026
    • İletişim
    • Türkçe
      • Türkçe
      • English
    Kuşak ve Yol
    Anasayfa » Moğolistan’ın Ulanbator ve Çin’in Changsha şehirleri, altyapı projelerinde işbirliği yapmayı düşünüyor
    Haberler

    Moğolistan’ın Ulanbator ve Çin’in Changsha şehirleri, altyapı projelerinde işbirliği yapmayı düşünüyor

    Kuşak ve YolBy Kuşak ve Yol7 Haziran 2024
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Telegram

    Moğolistan Ekonomik Kalkınma ve Altyapıdan sorumlu Ulanbator Vali Birinci Yardımcısı Sainzorig Purevjav, Belediye Başkan Yardımcısı Peng Tao başkanlığındaki Çin’in Changsha şehrinden bir heyeti kabul etti.

    Taraflar, Ulanbator’da devam eden ortak proje ve programlar ile gelecekteki projeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

    Purevjav, “Kentin yeşil alanlarının arttırılması, ger bölgesi sakinlerine konut sağlanması, yeni bir çevre yolu ağı oluşturulması, uydu kentler ve özel ekonomik bölgelerin geliştirilmesi konularında işbirliği yapmaya hazırız. Bu projeler devlet bütçesinden, uluslararası kuruluşlardan ve kamu-özel sektör ortaklıklarından sağlanacak fonlarla aşamalı olarak hayata geçirilecek” dedi.

    Changsha Belediye Başkan Yardımcısı Peng Tao ise “Yenilenebilir enerji tesislerinin iyileştirilmesi, madencilik makinelerinin arttırılması ve biyo-endüstrinin geliştirilmesi konularında işbirliğine hazırız” dedi.

    Ulanbator Vali Birinci Yardımcısı ise başkentin işbirliği yapmaktan ve tam destek sağlamaktan memnuniyet duyacağını kaydetti.

    https://akipress.com/news:777357:Mongolia_s_Ulaanbaatar_and_China_s_Changsha_consider_cooperating_on_infrastructure_projects

    Çin Moğolistan
    Previous ArticleÇin’in finanse ettiği çevre yolu, Kamboçya başkentinin güney kesiminde kalkınmayı hızlandırıyor
    Next Article Shaanxi eyaleti, yüksek kaliteli kalkınma arayışında büyük ilerleme kaydetti

    Related Posts

    Çin Vergi Verileri: Yüksek Teknoloji ve Yapay Zekâ İmalatında Hızlı Büyüme

    22 Eylül 2026 Haberler

    Çin, 2026-2030 Döneminde Tahıl Tedarik Zincirinde Gıda Güvenliğini Güçlendiriyor

    22 Eylül 2026 Haberler

    Çinli T-Head’den Yeni Nesil Yapay Zekâ Çipi: Zhenwu V900 Tanıtıldı

    22 Eylül 2026 Haberler

    Son İçerikler

    Haberler
    Çin Vergi Verileri: Yüksek Teknoloji ve Yapay Zekâ İmalatında Hızlı Büyüme
    22 Eylül 2026
    Haberler
    Çin, 2026-2030 Döneminde Tahıl Tedarik Zincirinde Gıda Güvenliğini Güçlendiriyor
    22 Eylül 2026
    Haberler
    Çinli T-Head’den Yeni Nesil Yapay Zekâ Çipi: Zhenwu V900 Tanıtıldı
    22 Eylül 2026
    Haberler
    Çinli Uzmanlardan Tıbbi İlki: Dev Pandanın Çarpık Çenesi Ortodonti ile Düzeltildi
    21 Eylül 2026

    Kuşak ve Yol İnisiyatifi Ekonomi ve Kültür Derneği
    Belt and Road Initiative Association for Economy and Culture
    一带一路经济与文化协会

    İletişim

    Abide-i Hürriyet Caddesi A Blok No: 211 K: 1 D: 64 34381 Şişli/İstanbul-TÜRKİYE

    Tel: +90 (212) 982 49 32

    E-posta: info@kusakveyol.org

    © 2026 Kuşak ve Yol İnisiyatifi Ekonomi ve Kültür Derneği. Tüm Hakları Saklıdır.
    • Kurumsal
    • Kuşak ve Yol Girişimi
    • Haberler
    • Analiz
    • İnfografik
    • Rapor
    • Röportaj

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.