Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Facebook X (Twitter) LinkedIn
    Kuşak ve Yol
    • Kurumsal
      • Hakkımızda
      • Platformlar
        • Kuşak ve Yol Girişimi İşadamları Platformu
        • Kuşak ve Yol Girişimi Sivil Toplum Kuruluşları Platformu
        • Kuşak ve Yol Girişimi Yerel Yönetimler Platformu
        • Kuşak ve Yol Girişimi Medya Platformu
    • Kuşak ve Yol Girişimi

      Kısa Tarihi ve Üye Devletler

      8 Ocak 2024

      Kuşak ve Yol Girişimi Yatırım Projeleri

      1 Ocak 2024

      Finansman

      1 Ocak 2024
    • Haberler

      Grodno bölgesi valisi, Belarus-Çin bölgeler arası işbirliğinin somut sonuçlar verdiğini söylüyor

      27 Temmuz 2026

      Xi, Çin’in Brezilya ile ikili ve çok taraflı stratejik koordinasyonu daha da güçlendirmeye hazır olduğunu söyledi

      27 Temmuz 2026

      Daha parlak bir gelecek için yapay zeka ortaklığı

      27 Temmuz 2026

      Çin Dışişleri Bakanı, Şanghay İşbirliği Örgütü (SCO) üye ülkelerinin dışişleri bakanları toplantısına katıldı

      25 Temmuz 2026

      Çin Dışişleri Bakanı Körfez’deki gerilimlere ilişkin görüşmelerin en kısa sürede yeniden başlatılması çağrısında bulundu; İran ise barış çabaları için Çin’e teşekkür etti

      25 Temmuz 2026
    • Yayınlar
      1. Analiz
      2. İnfografik
      3. Rapor
      4. Röportaj
      5. Tümü

      Amerikan İstikrarsızlığı ve Çin’in Pragmatik Yükselişi

      21 Temmuz 2026

      Çin’in Kamu Diplomasisi: Bilimsel İnovasyondan Küresel Etkiye

      20 Temmuz 2026

      Şi’nin Çok Kutupluluk Söylemi ve Çin-Kuzey Kore İlişkilerinin Yeni Çerçevesi

      25 Haziran 2026

      Şi Cinping Döneminde Çin’in Diplomatik Rol Dönüşümü

      5 Haziran 2026

      Yeşil Enerji ve Kuşak ve Yol Girişimi

      24 Temmuz 2026

      Orta Koridor: Asya ile Avrupa arasındaki stratejik bağlantı

      20 Temmuz 2026

      Kuşak ve Yol Girişimi’nde Küresel Ulaşım Koridorları

      16 Temmuz 2026

      Dijital İpek Yolu: Küresel Dijital Bağlantının Yeni Dönemi

      14 Temmuz 2026

      Yeni Küresel Sistemin İnşasının Temel Dinamikleri Olarak Xi Jinping’in Dört Girişimi Raporu Yayında!

      5 Mayıs 2026

      Kuşak ve Yol Girişimi 2024 Yılı 1. Dönem Raporu Yayında!

      4 Kasım 2024

      Türkiye-Çin İlişkileri: Kuşak ve Yol İşbirliği Temelinde İnsanlık için Ortak Vizyon ve Stratejik İşbirliği Raporumuz Yayında!

      4 Kasım 2024

      Kuşak Ve Yol Girişimi Çerçevesinde Çin’in Güney Kafkasya Ülkeleriyle ilişkisi

      14 Haziran 2024

      CAICT, Araştırmacı Bingyi Yang: “Çin, Yapay Zeka (YZ) Gelişimine Büyük Önem Veriyor.”

      26 Mart 2025

      Astana Bilgi Teknolojileri Üniversitesi, Dr. Öğr. Üyesi Ainur Slamgazhy: “KYG Aracılığıyla Çin’in Küresel Sahnede Oynadığı Rol, Projenin Uluslararası İmajını ve Algısını Önemli Ölçüde Etkilemektedir.”

      12 Ekim 2024

      Pencab Üniversitesi, Prof. Dr. Rehana Saeed Hashmi: “Çin, Kuşak ve Yol Girişimi ile Stratejik Bir Vizyon Ortaya Koymuştur.”

      20 Eylül 2024

      PRCCSF Başkanı Khalid Taimur Akram: “Kuşak ve Yol Girişimi, farklı kültürler ve bölgeler arasında daha fazla anlayış ve işbirliğini teşvik ederek, katılımcı ülkeler arasında kültürel ve kişiler arası alışverişi kolaylaştırmıştır.”

      8 Mart 2024

      Yeşil Enerji ve Kuşak ve Yol Girişimi

      24 Temmuz 2026

      Amerikan İstikrarsızlığı ve Çin’in Pragmatik Yükselişi

      21 Temmuz 2026

      Çin’in Kamu Diplomasisi: Bilimsel İnovasyondan Küresel Etkiye

      20 Temmuz 2026

      Orta Koridor: Asya ile Avrupa arasındaki stratejik bağlantı

      20 Temmuz 2026
    • İletişim
    • Türkçe
      • Türkçe
      • English
    Kuşak ve Yol
    Anasayfa » Kuşak ve Yol Girişimi Ülkelerinden Turistler, Çin Yeni Yılı’nı Hubei’de Kutladı
    Haberler

    Kuşak ve Yol Girişimi Ülkelerinden Turistler, Çin Yeni Yılı’nı Hubei’de Kutladı

    Kusak ve YolBy Kusak ve Yol31 Ocak 2025
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Telegram

    Tayland, İran ve Nepal gibi Kuşak ve Yol Girişimi kapsamında yer alan ülkelerden gelen 160 turist, Çin’in Hubei eyaletinde geleneksel Çin Yeni Yılı kutlamalarına katıldı. Sabah saatlerinde Yichang ve Jingzhou şehirlerinden hareket eden turistler, 9. Wuhan Bahçe Expo Fener Festivali’ne katıldı. Burada, Çin’in geleneksel kültürünü keşfetme fırsatı buldular.

    Çin Yeni Yılı’nda Kültürel Deneyim

    Bu yıl, Hubei Kültür ve Turizm Departmanı, “Neşeli Bahar Bayramı: Beş Kıta Turistleri Hubei’de Yeni Yılı Kutluyor” başlıklı kültürel etkinliği düzenledi. Program kapsamında, Hubei’ye gelen yabancı turistler ve yerel halk birlikte geleneksel Çin kutlamalarına katıldı. Ziyaretçiler, bölgedeki ünlü tarihi yerleri de keşfetti. Ayrıca yeni yıl dilekleri yazma (Chunlian), havai fişek atma, ejderha ve aslan dansı izleme, kırmızı fener asma, yeni yıl selamlaşmaları yapma ve aile yemeği yeme gibi geleneksel Çin Yeni Yılı ritüellerine dahil oldular.

    Turistlere Özel Konforlu Ulaşım

    Turistlerin seyahat deneyimini daha keyifli hale getirmek için, Yichang Doğu Tren İstasyonu özel bir ulaşım planı hazırladı. Yetkililer, tren saatleri, bilet işlemleri ve grup geçişlerini organize ederek, yolcuların kolay ve hızlı giriş yapmalarını sağladı. Ayrıca, istasyon içinde gruplara özel geçiş noktaları oluşturulup, turistlere rehberlik eden personeller görevlendirildi.

    Bu etkinlik, Hubei’nin kültürel mirasını ve Çin Yeni Yılı’nın coşkusunu uluslararası alanda tanıtmaya devam ediyor.

    https://www.chinanews.com.cn/cj/2025/01-30/10361758.shtml

    Previous ArticleDünyanın Dört Bir Yanında Çin Yeni Yılı Yayını ile Yeni Yıl Coşkusu
    Next Article Kuşak ve Yol’da Çin Yeni Yılı: Uzakta Ama Birlikte

    Related Posts

    Grodno bölgesi valisi, Belarus-Çin bölgeler arası işbirliğinin somut sonuçlar verdiğini söylüyor

    27 Temmuz 2026 Haberler

    Xi, Çin’in Brezilya ile ikili ve çok taraflı stratejik koordinasyonu daha da güçlendirmeye hazır olduğunu söyledi

    27 Temmuz 2026 Haberler

    Daha parlak bir gelecek için yapay zeka ortaklığı

    27 Temmuz 2026 Haberler

    Son İçerikler

    Haberler
    Grodno bölgesi valisi, Belarus-Çin bölgeler arası işbirliğinin somut sonuçlar verdiğini söylüyor
    27 Temmuz 2026
    Haberler
    Xi, Çin’in Brezilya ile ikili ve çok taraflı stratejik koordinasyonu daha da güçlendirmeye hazır olduğunu söyledi
    27 Temmuz 2026
    Haberler
    Daha parlak bir gelecek için yapay zeka ortaklığı
    27 Temmuz 2026
    Haberler
    Çin Dışişleri Bakanı, Şanghay İşbirliği Örgütü (SCO) üye ülkelerinin dışişleri bakanları toplantısına katıldı
    25 Temmuz 2026

    Kuşak ve Yol İnisiyatifi Ekonomi ve Kültür Derneği
    Belt and Road Initiative Association for Economy and Culture
    一带一路经济与文化协会

    İletişim

    Abide-i Hürriyet Caddesi A Blok No: 211 K: 1 D: 64 34381 Şişli/İstanbul-TÜRKİYE

    Tel: +90 (212) 982 49 32

    E-posta: info@kusakveyol.org

    © 2026 Kuşak ve Yol İnisiyatifi Ekonomi ve Kültür Derneği. Tüm Hakları Saklıdır.
    • Kurumsal
    • Kuşak ve Yol Girişimi
    • Haberler
    • Analiz
    • İnfografik
    • Rapor
    • Röportaj

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.